JÓGAPROŽITKU.CZ


Byli jste spokojení s terapií?

Napište nám svou recenzi na FB nebo vyplňte náš dotazník spokojenosti ať máme vaší zpětnou vazbu.

Poslechněte si
Meditaci ZDARMA!

KANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE A BIODYNAMIKA

Čas: max 2 hod. (z toho ošetření těla cca 90 minut)
+ v případě potřeby lze doplnit terapií*

Kraniosakrální terapie by se dala jednoduše popsat jako velmi jemná energetická masáž fyzického psychického i duševního těla.

Cranio (= lebka), sacrum (= kost křížová)

Kraniosakrální terapie je vhodná i jako DÁREK! (více informací ZDE)

Kraniosakrální terapie je založena na naslouchání a vědomé podpoře kraniosakrálního rytmu v těle. V terapii se cíleně uvolňují lebeční kosti (cranio) a kosti v kříži (sacrum) tak, aby mezi nimi a v nich mohla volně proudit energie. 

Tím se mimo jiné podpoří zdravá činnost centrální nervové soustavy. 

Biodynamickým ošetřením se uvolňují fascie vnitřních orgánů, které tím velmi zrelaxují či přirozeně zahájí detoxikaci (očistu). V případě potřeby terapii doplňuji intuitivní osteopatií (osteo = kost), neboli uvolněním kostí a kloubů v oslabených místech. Terapii lze doplnit o kinesio taping, nebo ošetřenim tělovou svící.

Celistvé kraniosakrální ošetření společně s biodynamikou obnovuje přirozené sebeléčebné schopnosti na úrovni fyzického, psychického, mentálního i duševního zdraví.

Metoda příznivě účinkuje:
- proti stresu, únavě a poruchám spánku
- pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků
- jako podpora v procesu osobního růstu
- během těhotenství jako podpora a příprava na porod
- jako terapie po traumatickém porodu
- při depresích
- při bolestech pohybového ústrojí, zad, páteře a kloubů
- při bolestech hlavy a migrénách
- při problémech s metabolismem a imunitním systémem
- v rekonvalescenci po operacích a úrazech
- během hormonální nerovnosti

Kraniosakrální terapii lze kombinovat s Bachovo květovou terapii, s meditačně konzultační terapii* či hlubinnou terapii*

Seznam toho co Kraniosakrální terapie prokazatelně umí je témněř nekonečný, jelikož tato metoda obnovuje přirozený samoléčebný systém v těle. Tedy startuje tělo k uzdravení. Metoda, každou bytost ošetřuje celistvě a nijak nezasahuje do priorit toho, co se má harmonizovat přednostně. Na každého působí jinak a proto do ní vstupujte bez očekávání a s důvěrou k nejvyšší moudrosti.

Jak zefektivnit terapii?
Pro hlubší efekt, doporučuji absolvovat alespoň 3 terapie v rozmezí 1-3 týdny. 
Není vhodné střídat terapeuty, ale terapeut by vám měl vyhovovat! Zvyšující se důvěra k terapeutovi zvyšuje i vaší schopnost uvolnění.

Tato metoda je vhodná téměř pro každého, včetně těhotných žen a dětí každého věku.

Podobně jako bioinformační medicína nás podporuje k nastartování přirozených samouzdravujících a detoxikačních schopností našeho těla jako celku.

S sebou:
tričko a měkké bezešvé kalhoty.

Kraniosakrální terapie je vhodná i jako DÁREK! (více informací ZDE)* Upozorňuji čtenáře webu, že veškeré texty na stránkách jogaprozitku.cz, se věnují pouze nevědecké, alternativní formě přírodní terapie a léčitelství.
V podání alternativních - státem ani vědci neuznaných - „terapeutů“. Proto informace na webu nevnímejte jako objektivní a vědecky podloženou pravdu! Alternativní terapie, přírodní produkty a byliny (podle české legislativy) ničemu nepomáhají a nemají žádný významný dopad na fyzické či psychické zdraví člověka. Všechny zavádějící informace jsou řádně označeny hvězdičkou (*), aby náhodou nedošlo k nechtěnému ovlivňování informacemi o tom, že přírodní a alternativní formy terapie, mohly být jakkoliv člověku prospěšné.