JÓGAPROŽITKU.CZ


Byli jste spokojení s terapií?

Napište nám svou recenzi na FB nebo vyplňte náš dotazník spokojenosti ať máme vaší zpětnou vazbu.

Poslechněte si
Meditaci ZDARMA!

TĚHOTENSKÁ A POPORODNÍ TERAPIE

Čas: max 2-3 hod. (+vstupní dotazník)

Těhotenství a porod je výjmečné období v životě ženy. V tomto období se mění témněř vše – naše tělo, hormony, imunita, životní priority, pohled na sebe i na svět, ve kterém žijeme. Změny mají přirozený a někdy i zcela nepřirozený vliv na naší duševní pohodu. Proto zde nabízím hned několik tématických okruhů, s kterými lze pracovat:Úleva od bolesti, nevolnosti a dalších fyzických obtíží v těhotenství
V případě fyzických bolestí, zvláště v oblasti kříže. Doporučuji v průběhu těhotenství docházet na kraniosakrální terapii. Tato hluboká a jemná masáž vás ošetří, navodí hluboký stav klidu, relaxace a uvolnění mysli. Je naprosto šetrná a bezpečná k vám i k vašemu miminku ve všech stádiích těhotenství. Terapie se zaměřuje na uvolnění křížové oblasti a lebky. Uvolňuje svalové fascie a fascie vnitřních orgánů. Podporuje regeneraci těla, přirozené proudění krve, je prevencí proti, křečím, ztuhlosti a otokům.

V případě nevolnosti, nechutenství, zazívacích obtíží, těhotenské cukrovce, přehnaných reakcí na podněty, plačtivosti, přecitlivělosti a nálodovosti vám doporučuji šetrnou, ale velmi účinnou přírodní Bachovu květovou terapii. Tělo, hlavně v prvním trimestru se může změnám podvědomně bránit a vyvolávat nepříjemné pocity, které se projevují psychicky i fyziky. Bachova terapie vám bude namíchána individuálně a podpoří vás přesně tam, kde podporu potřebujete. Bachovu terapii lze namíchat i vašemu partnerovi, dítěti či domácímu mazlíčku.  

Více o Bachově terapii v těhotenství
Neschopnost otěhotnět
Nerada používám zažitý lékařský termín „léčba neplodnosti“. Pokud jste fyzicky schopná mít dítě, netrpíte neplodností, ale dočasnou nechopností otěhotnět.

Naše tělo není hloupé a obvykle ke všemu co dělá má své důvody. Pomocí hlubinné terapie* se společně můžeme podívat na psychické příčiny vašeho vnitřního odmítání mít dítě, či být těhotná. Často se jedná o podvědomé strachy, nedořešená partnerská zranění, převzatý generační model chování, vnitřní nedozrálost, zraněné ženství, zraněné „vnitřní dítě“, absence kreativity v životě a podobně... Hlubinná terapie* vám umožní dojít k vlastnímu uvědomění, co se s vámi děje a jak s tím naložit.

Příkladně: Jednou jsem měla v terapii klientku, která se od raného dětství styděla za chování své rodiny. Jako malá holka vnitřně odmítla pokračovat v buranské tradici a chování své rodiny. Odmítnutí pokračovat v rodové linii se jí promítlo do plodnosti.

S tématem dočasné neschopnosti otěhotnět, lze pracovat i v jemnější meditačně konzultační terapii, kdy vás individuálně dovedu do hlubšího prožitku sebe samých tak, aby došlo k emočnímu uvolnění a vnitřnímu pochopeni situace. V meditaci si každý se svou situací aktivně pracuje, učí se naslouchat a komunikovat se svým hlubokým Já. Díky tomu dochází k vnitřní spolupráci, která obvykle uvolní možnost otěhotnět.

Pokud se nechcete terapeuticky* pouštět do svých hloubek, doporučuji vyzkoušet kraniosakrální terapii. Která uvolňuje hluboké napětí v těle a podporuje přirozené samoléčebné procesy. Díky kraniosakrální terapii otěhotnilo již spoustu žen*, navíc je to velice příjemná energetická masáž celého těla. V rámci kraniosakrální terapie budeme mít čas si individuálně popovídat a třeba se objeví i nějaká možnost jak se otevřít, abyste dovolila přijít vysněnému miminku. 

Velkým pomocníkem v tomto období může být i individuální Bachova květová terapie, která vás podpoří a uvolní tam, kde budete potřebovat. Bachovu terapii může užívat i váš partner, který může také (svým způsobem) ovlivňovat kvalitu spermií. Popřípadě i on může přijít na Hlubinnou terapii*, nebo kraniosakrální terapii.

V případě, že jste fyzicky neschopná mít dítě. Je možné se v hlubinné terapii* popasovat s touto situací. Prožít si emoce s tímto tématem spojené a uvolnit z nich napětí, které způsobuje vnitřní trápení. V těchto případech je důležité překonat pocit viny a odpustit všemu, všem a hlavně sobě samé na té nejhlubší úrovni, až do úplného smíření se situací. Terapii lze doplnit o Bachovky či kraniosakrální ošetření.
Přijetí těhotenství
Ať už je těhotenství chtěné či nechtělé je pro vás i miminko vnitřní přijetí tohoto „jiného“ stavu velmi podstatné.

Zvláště u prvního těhotenství se obvykle u žen po zjištění, že jsou těhotné dostavuje šok a pochybnosti. Jejich spouštěčem je představivost naší mysli, která může mít opravdu velkou sílu. V těhotenství terapie* neslouží k očistě traumat z minulosti, ale k překračování aktuálních vnitřních omezení. Těhotenská terapie* je šetrným nástrojem na vyrovnání se s aktuálními situacemi. Mnoho věcí v těhotenství jde řešit konzultací, meditací, Bachovou květovou terapii, či kraniosakrální terapii. Podstatné je, aby byla maminka v pohodě, protože pak je v pohodě i její dítě.

Nepřijetí těhotenství se může projevovat jako nevolnost, krvácení, motolice, těhotenská cukrovka a mnoho dalších symptomů*. Vždy pamatujte na to, že zkrze tyto symptomy s námi naše tělo komunikuje. Naslouchejte sobě samé a dovolujte si pečovat o sebe a svou pohodu.
Vyrovnání se s potratem, či porodem mrtvého dítěte
Potrat je v naší společnosti velmi podceňovanou životní katastrofou. Která může na matce i otci zanechat hluboké rány. V tomto období jste stejně truchlící, jako by se jednalo o skutečně žijící zrozenou bytost. Fakt, že žila jen ve vašem světe není žádná polehčující okolnost.
Doslova se stalo to: „že někdo ve vás zemřel...“

Ať už je potrat spontání, chtěný, nebo se jedná o porod mrtvého tělíčka, jde o velkou životní lekci, o které se nestyďte mluvit, plakat, vyhledat pomoc...
Mohu pracovat s truchlícími v akutních stavech truchlení. Díky principum cíleného uvolňování emočního napětí se klient zorientuje ve svých emocích, zklidní se a je schopen znovu nabrat sílu. V některých případech vám akutní terapie* může pomoci vyhnout* se užívání zklidňující chemie.

V časovém odstupu, alespoň měcíc, ideálně 3 měsíce a více je možné udělat hlubinnou regresní terapii* na prožitou zkušenost. Uvolnit zbylé emoční napěti a pokusit se o přijetí situace. Pomocí očistného procesu lze předejít mnoha obavám při dalším těhotenství. Velmi významnou a očistnou roli v terapii mívá odpuštění sobě.

Příprava na potrat je obvykle z časových důvodu i u plánovaného potratu problém. Přesto je možné podstoupit progresní terapii*, před potratem, kdy budete mít možnost si zvědomit všechny myslenkové scenáře nerozhodnosti, které vám v těhotenství brání a naopak, které vás v těhotenství nutí pokračovat. Jako terapeut* vám nemohu poskytnout žádné rozřešení a budu se chovat maximálně nestranně. Pouze vám pomohu uvolnit emoční napětí z představ o přerušení těhotenství či z představ o setrvání v těhotenství. Po uvolnění emočního napětí bude vaše rozhodnost více racionální a situace se pro vás stane přehlednější. Rozhodnutí, je a vždycky bude jen na vás. 

Progrese obvykle zajišťuje lepší a kradší rekonvalescenci, jelikož právě výčitky svědomí a lítost nás zbavují síly, kterou k rekonvalescenci potřebujeme. I u přípravy na potrat lze pracovat s Bachovou květovou terapii. Podobným způsobem jako v  těhotenské terapii* či jako v terapii* při nemoci fyzického těla. Bachova terapie se vám a vašim aktuálním potřebám maximálně přizpůsobí i v těch nejobtížnějších situacích. Výhodou je, možnost online objednávky.
Vztahová terapie
Vztahy jsou těhotenstvím a mateřstvím velmi silně ovlivněné. Více informací o vztahové terapii* naleznete přímo v kategorii vztahová terapie* ZDE!Předporodní progrese
V porodní progresi, si budoucí maminka zvědomí všechna svá přání i obavy ohledně svých představ o porodu. Uvolněním emočního napětí, stresu a strachu se maminka snadněji otevře absolutnímu odevzdání a připraví se na všechny možnosti, které podle ní mohou nastat. Do porodu bude vstupovat klidnější, s uvolněnou myslí, bez zatěžujících představ a naivního snění. 

Porodní progrese lze podstoupit kdykoliv v průběhu těhotenství, doporučuji ji hlavně ženám ve třetím trimestru, kdy se porod skutečně blíží. Progresi můžete podstoupit i vícekrát, jelikož se pomocí progrese budete učit pracovat se svým nitrem tak, aby vás v porodu mimořádné situace nepřekvapily a uměla jste jimi projít.
Progresi či jinou těhotenskou terapii doporučuji podstoupit i ženám, které nejsou těhotné, ale představa, že by mohli těhotné být je z nějakého důvodu či bezdůvodně děsí. Na terapie* a mentální přípravu na porod můžete docházet v průběhu celého těhotenství.Rituál odstřižení pupeční šňůry, aneb jak dát dítěti svobodu
Pokud chcete své děti podporovat v tom, aby nikdy neztratily elán do života, svou jedinečnou jiskru a vnitřní svobodu existuje účinný vnitřní rituál, kterému se pracovně říká: Odstřižení pupeční šňury. Spočívá v tom, že vnitřním rituálem věnujete svému dítěti důvěru a svobodu. Tento rituál, lze absolvovat vícekrát a pokud dobře pochopíte jeho princip, můžete si s tímto vnitřním rituálem pracovat kdykoliv sami.

Často se stává, že v průběhu rituálu narazíte na svá vlastní dětská zranění, když vám  rodiči něco nedovolili. Individuální přístup umožnuje rituál upravovat a kombinovat s hlubinnou terapii* dle aktuálních potřeb. Rodič si tak projde přesně tím čím potřebuje, aby se ve své roli zabydlel a žil ji tak, jak se sám rozhodl a ne tak, jak se od něj očekává.

Odstřižení pupeční šňůry uvolňuje přehnanou fixaci na dítě, zmírňuje tlak, který na dítě vědomě či nevědomě vytváříme a tím se přirozeně kultivuje náš vztah s dítětem do oboustranné spokojenosti a vzájemné tolerance.

Tento rituál lze podstupovat již po šestinedělí. Nejvíc ho doporučuji rodičům 2-3 letých dětí. Jelikož v tomto věku se dítě pomalu začíná prosazovat a rituál vám pomůže přijmout své dítě takové jaké je. Nemanipulovat ho/jí výchovou do vlastní vysněné idee. Popřípadě pro rodiče puberťáků. Pro klidné spaní i v obdobích, kdy nemáte tušení, kde vaše dítě je a co tam dělá.

Rituál spojený s individuální hlubinnou terapií* vám pomůže porozumnět práci s vlastní myslí, představami a potřebou dítě řídit. Rodič se v terapii* učí naslouchat a číst v situacích, které se v průběhu komunikace s dítětem vytvářejí. Dítě obvykle není zákeřný tvor, který by se vám mstil... Dítě potřebuje ve svém rodiči cítit oporu a bezpečí, potřebuje nacházet bezpodmínečnou lásku a cítit se být příjmáno ve všech aspektech své osobnosti. Pokud něco z toho ve vás nenachází, dá vám to najevo a vaše reakce by neměla být bojem. Základní princip vztahové terapie* je vy a váš vztah k dítěti. Pokud uzdravíte* svůj vztah k dítěti (často to znamená uzdravení* takzvaného vnitřního dítěte, tedy uzdravení* vztahu k sobě samým) váše dítě na to okamžitě bude ragovat.  
Laktační psychóza a psychické problémy po porodu 
Od zažitého termínu, laktační psychoza se mezi odbornou* komunitou již ustupuje. Jelikož je vědecky* dokázáno, že laktace nemá na poporodní psychické problémy klíčový vliv. Dnes se setkáte spíše s rozdělením poporodní blues, poporodní deprese a poporodní psychóza.

Ve všech případech se jedná o akutní stav, který je dobré řešit ihnet! Jelikož má silně negativní vliv na celou rodinu a vztahy v ní.

V případně drobných poporodních splínu (poporodní blues) lze ztracenou radost ze života stimulovat jemnou a přírodní Bachovo květovou terapií, kterou vám mohu zaslat poštou a není nutné jí konzultovat osobně.

Splín může být vyvolán stresem, únavou, reakcí na porodní chemii*, vnitřním odporem z náhlé změny, zklamáním z očekávání a postoje: „nic není tak, jak jsem si představovala“ a podobně... Popřípadě můžete zajít (klidně i s miminkem a nějakým doprovodem, které miminko alespoň na hodinku pohlídá) na poporodní konzultační terapii*. Nebo později po šestinedělí podstoupit poporodní regresi a uvolnit zbylé emoční napětí. Ale pokud prožíváte jakékoliv trápení, nečekejte na konec šestinedělí a objednejte se ihned.

U poporodní deprese i poporodní psychózy je starost o dítě velmi náročná, někdy dokonce nemožná a žena by měla akutně řešit svůj stav. Upřednostnit sebe před miminkem a zajít si na terapii*, ideálně hlubinnou, nebo alespoň konzultační. Mnou nabízená terapie* v akutních případech nebudou trvat více než 2 hodiny, ale bude to chtít někoho, kdo miminko po dobu terapie* pohlídá.

Nejpravděpodobnější příčinou psychicky nezdravých stavů (poporodní deprese, poporodní psychóza) je porodní trauma, či dávné trauma, které se vlivem porodu spontáně otevřelo. Může se dokonce jednat o vlastní porodní trauma, z doby kdy vás vaše maminka přiváděla na svět. Na trauma si vlivem porodu vaše duše spontáně rozpomene. Sama jsem spontálním otevřeným traumatem prošla a moc dobře vím, jak abstraktní stav to může být. Je naprosto v pořádku (ale nedoporučuji*) že v těchto stavech sáhnete po antidepresivech. Antidepresiva silně znemožnují práci s otevřeným traumatem, ale málo kdo má možnost svůj stav okamžitě řešit v kvalitní hlubinné terapii*. Pro vyspání a přípravu na pozvolné zpracování psychických obtíží vám mohou antidepresiva prokázat velkou službu.* Pamatujte si, že antidepresiva váš stav neléčí*, pouze ho tlumí a užívání antidepresiv kvalitní terapii* nikdy nenahradí. Odblokování* traumat lze provádět i s uživateli antidepresiv pomocí meditačně konzultační terapie*. U akutních psychických obtíží je hlubinná terapie* velmi účinná*, po užití antidepresiv je ale nemožná, protože klient nejedná přirozeně. 
Řešte svůj stav včas a zajímejte se o to jaké máte možnosti!!! 
Předčasný porod
Dnešní vyspělost medicíny je v péči o předčasně narozené na špičkové úrovni a pravděpodobnost, že předčasně narozené miminko bude žít normálním životem je velmi vysoká.

Péče o psychiku při prožitcích tohoto tipu, ale pokulhává. Ženy se v těchto případech často obviňují ze selhání. Trpí úzkostnými stavy a na místo slov útěchy, slyší příkazy, kritiku a tlak tipu: „Buď ráda že máš dítě..“ „To maličké tě potřebuje!“ „Snaž se být pozitivní..“ Tato slova spíš ještě podněcují hlubší propad do depresí a sebeobviňování z neschopnosti a selhání. Traumata spojené s předčasným porodem, císařským řezem, slabým miminkem na přístrojích, pobytem v nemocnici... Byvají velmi citlivá a zatěžující. V akutních stavech lze matku i dítě podpořit Bachovou květovou terapií (přírodními antidepresivy), které mamince i dítěti dodají více síly a odvahy vším projít. Hned jak to bude technicky možné, může maminka začít chodit na hlubinnou, nebo alespoň meditačně konzultační terapii*. V terapii* své traumatické zážitky snadněji uvolníte a ztransformujete do hlubokého uvědomění - co a proč vám taková životní lekce přinesla.
Smrt dítěte
Smíření, se smrtí blízkého, je vždycky náročný proces. V případě smrti vlastního dítěte, se vyrovnáváme s něčím, na pohled nepřirozeným. Terapeuticky* vás mohu provést cíleným uvolněním emočního napětí z prožitku. Individuální terapíí* v kombinaci s terapií* radikálního odpuštění maximálně přizpůsobím vašim potřebám. Lze udělat i vnitřní rituál odstřižení pupeční šňůry (informace o rituálu najdete výše v textu). Vnitřně se s dítětem rozloučit a nechat dítě odejít do světla.

Celou terapii* lze podpořit přírodními bioinformačními antidepresivy jako je Bachova květová terapie, kterou v rámci individuální terapie získáte za sníženou cenu (viz ceník).
Očistná a uvolňující poporodní regrese
Poporodní regresní terapie* slouží hlavně k uvolnění zatěžujících traumatických zážitku po porodu. Žena si znovu projde celý proces, kdy rodila. Vše znovu prožije a uvolní všechna vnitřní traumata a emoční napětí, které v ní zůstali. Tato terapie* je velmi očistným proces který lze podstoupit kdykoliv po porodu. S odstupem několika dní, týdnu, měsíců, let i desítek let... A to i v případě, že se jednalo o čísařský řez. Naše vědomí si totiž pamatuje všechny detaily a pokud je v nás trauma po porodu. Mohlo by nám překážet v prožívání vnitřní spokojenosti. Některým ženám tato terapie pomáhá proti strachu z dalšího těhotenství, či porodu. Mnoha ženám se po uvolnění porodního traumatu léčí* vztahy. I pravděpodobnost, že znovu otěhotníte, se díky uvolnění traumatu z porodu může zvýšit.

Poporodní regrese vychází z klasické regresní terapie*, založené na asociáčním rozpomínání a hlubinné práce s emocemi, při kterých dochází k uvolnění zbylého emočního napětí z prožitého. Terapii* lze proložit meditací, Bochovou květovou terapií či rituálem odstřižení pupeční šňůry (informace o rituálu najdete výše v textu).

V případě, že žena rodila bez traumatických prožitků a k porodu se jí neustále vrací její pozornost, je víc než pravděpodobné, že si sáhla na obdivuhodnou životní sílu. Přístup k této životní síle se díky prožitku a terapii* dá znovu obnovit. Žena se může s vnitřní sílou naučit pracovat tak, aby sobě samé byla oporou a tím se stala i silnější oporou svým dětem.Kraniosakrální poporodní terapie
Po porodu si vaše tělo zaslouží péči a prostor pro regeneraci. Velmi příjemnou procedůrou může být kraniosakralní terapie, kterou můžete podstoupit i s novorozencem položeným na vašem břiše. Kraniosakrální terapie navozuje hluboký stav relaxace a podporuje přirozenou regeneraci na fyzické, psychické i duševní úrovni. Pokud bude miminko klidné, lze kraniosakrálně ošetřit i miminko. Jelikož se kraniosakrální terapie zaměřuje na uvolnění a srovnání kostí v pánevní oblasti (cranio) a kostí lebky (sacrum) do správné polohy. Budete i vy po terapii jako znovuzrozená.

Info pro maminky: Pokud chcete své miminko nechávat ošetřovat kraniosakrální terapií či profesionální masáží začněte s tím co nejdřív po porodu. Miminko si zvykne na relaxaci a uvolnění a nebude se ve vyšším věku vzpouzet. U dětí, které na ošetření nejsou zvyklé je od půl roku do cca 6 let masáž či kraniosakrální ošetření téměř nemožné.

* Upozorňuji čtenáře webu, že veškeré texty na stránkách jogaprozitku.cz, se věnují pouze nevědecké, alternativní formě přírodní terapie a léčitelství.
V podání alternativních - státem ani vědci neuznaných - „terapeutů“. Proto informace na webu nevnímejte jako objektivní a vědecky podloženou pravdu! Alternativní terapie, přírodní produkty a byliny (podle české legislativy) ničemu nepomáhají a nemají žádný významný dopad na fyzické či psychické zdraví člověka. Všechny zavádějící informace jsou řádně označeny hvězdičkou (*), aby náhodou nedošlo k nechtěnému ovlivňování informacemi o tom, že přírodní a alternativní formy terapie, mohly být jakkoliv člověku prospěšné.