Jak vysadit antidepresiva?
Nejprve se naučte spolupracovat se svou psychikou


Brát, či nebrat?
Jak zvládat život bez antidepresiv?
Jak a kdy vysadit antidepresiva?

Nejsem příznivcem, ani odpůrcem psychofarmak. Všechny možnosti, jak se svým nitrem zacházíme jsou v pořádku, jestliže jsou v souladu s naším vnitřním nastavením.


Terapie pro uživatele psychofarmak

Za každým z Vás stojí unikátní životní příběh, který obsahuje mnoho informací o tom, proč jsme tam, kde právě jsme. Když porozumíme sami sobě - své duši. Otevřou se nám nové možnosti, jak se sebou spolupracovat. 

Vysazování antidepresiv je spíše přirozeným vedlejším účinkem kvalitní terapie.

  • Pomohu Vám s odblokováním dávných i aktuálních traumat. 
  • Naučím Vás jak efektivně spolupracovat s konkrétně Vaší myslí i Vašimi emočními tendencemi (terapie na míru)
  • Společně najdeme nejefektivnější způsob, jak obnovit Vaší vnitřní stabilitu natolik, abyste psychofarmaka doslova přestali potřebovat.
  • Pomohu Vám vybudovat vnitřní stabilitu, díky které "ustojíte" jakýkoliv psychický výkyv. Ověříte si, že sami se sebou umíte pracovat natolik, že "berličku" jménem antidepresiva jíž užívat nepotřebujete.

Samotné vysazování Vám pravděpodobně navrhne sám Váš psychiatr.
Do dávkování léků Vám nebudu nijak zasahovat. Nenahrazuji práci psychiatra, jen jeho péči doplňuji.


V prvních fázích terapie společně zmapujeme Váš aktuální stav a Vaší schopnost pečovat o vlastní nitro.

Náplní terapií bývají i různé úkoly, jako zapisovat si emoce a aktivně je prožívat, učit se emoce vyvažovat či vědomě zaměstnávat mysl, aby jste Vy vládli jí a aby ona nevládla vám.

Povedu Vás k samostatnosti a soběstačnosti, abyste sami sobě rozuměli a uměli si pomoci i V těch nejtěžších chvílích.


Za každým z nás stojí jiný životní příběh. Proto nehledejte univerzální řešení svých individuálních problémů a zavnímejte se do hloubky své duše.

"Dobrý den, po terapii se zase cítím o něco lépe. Dokonce včera jsem byla na kontrole u paní psychiatricky a dohodly jsme se na snížení dávky i toho druhého léku, takže pomalu začnu vysazovat.

Děkuji moc za vše. Cítím, že to zvládnu🙂"

(Bipolární porucha zaléčená psychofarmaky, nyní se objevila zdravotní komplikace, která neumožňují pokračovat v užívání léků v takové míře. Veronika úspěšně a postupně vysazuje léky, které jí do teď vytvářeli pocit jistoty. Díky terapii si buduje nové přirozené (nechemické) opěrné body.)

Veronika, 24 let

"S terapií jsem moc spokojen. Co bych vyzdvihl je naladění a pochopení problemu při terapii a s tím související souhra s terapeutkou."

(Psychospirituální krize, 14 dní pobyt na psychiatrii. Velké tiky a záškuby v celém těle, silná sociální úzkost, neschopnost chodit do práce a žít v jednom bytě s vlastní rodinou. Dnes je bez léků, chodí do práce a ač vztah prošel velkou prověrkou, Michal opět žije v bytě se svou milovanou rodinou.)

Michal, 48 let

"Mám potřebu ti napsat. Nejak se mi promítá v hlavě ta moje cesta. Karolí cítím opravdu velkou potřebu ti říct, jak moc ti děkuji za všechno. Naučila jsi mě tolik, mám někdy pocit ze se blížím do konce, i když mám ještě sem tam zmatené chvíle, ale je to mnohem lepší. Díky tobě jsem bez léků! Díky tobě dokážu ty nejhorší situace obstát! Nevím jestli si to uvědomuješ, ale zachraňuješ lidem životy! Jen jak to píšu se mi chce dojetím brečet, tvoje práce má smysl, i když někdy jsem vnitřně nas*aná, že to říkáš tak jednoduše a nejde mi to :D Cítím v hloubi srdce že už krize končí a snad to zvládnu a ustojím. Nikdy dřív bych nevěřila, že bych se z toho mohla dostat. Neskutečně si mi pomohla a děkuji Bohu že mi dal do cesty jako průvodce tebe. Díky Karolí, Ze srdce opravdu DÍKY a těším se na další terapii.."

(Bipolární porucha, dříve se léčila s laktační psychózou na psychiatrii. Dnes bez léků.)

D.C.